Ežerėlio miesto įkūrimo 50 m. jubiliejui

Ežerėlio miesto įkūrimo 50 m. jubiliejui

2006 m. birželio 17 d., minint Ežerėlio miesto įkūrimo 50-metį, centrinėje miestelio aikštėje buvo atidengta ąžuolo skulptūra „Ežerėlio miestui – 50“.
Šis paminklinis kūrinys tapo reikšmingu miesto jubiliejaus akcentu, simbolizuojančiu Ežerėlio istoriją, tapatybę ir bendruomenės vienybę.
Skulptūrą sukūrė žinomas tautodailininkas ir skulptorius Algimantas Sakalauskas.
Jos pagrindinis meninis motyvas – legenda apie Ežerėlį, perduodama iš kartos į kartą ir tapusi svarbia vietos kultūrinio paveldo dalimi.

Priekinėje skulptūros pusėje iškaltas Ežerėlio miesto herbas ir įrašas:
„EŽERĖLIO MIESTUI 50 METŲ. 2006“
Kitoje pusėje įamžinti žmonių, savo aukomis prisidėjusių prie skulptūros sukūrimo ir pastatymo, vardai.

Paminklas pastatytas už bendruomenės suaukotas lėšas. Idėjos iniciatorė ir projekto organizatorė buvo tuometinė Ežerėlio kultūros centro direktorė I. Strašinskienė. Bendromis gyventojų pastangomis sukurta skulptūra tapo ne tik miesto jubiliejaus simboliu, bet ir Ežerėlio bendruomenės susitelkimo, pilietiškumo bei pagarbos savo krašto istorijai ženklu.

Lit.:
https://storymaps.arcgis.com/stories/9211bd8f65d14d3fb28051843c21c0b5

Nuotr.:
https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/#